Čo je Mikrodermal piercing?

Čo je Mikrodermal?

Mikrodermal alebo tiež nazývaný Dermálna piercing alebo bodový piercing, je piercing, ktorý leží na akomkoľvek plochom povrchu tela a je držaný na mieste pomocou kožnej kotvy, ktorá je inštalovaná pod kožu. Obyčajné telové piercingy majú vstupné a výstupné dierku pre daný piercing, ale v kožnom piercingu, šperky sú uložené na povrchu a sú zaistená kotvou, ktorá je zakotvená v kožnej vrstve (pod kožný tkanív). To dodáva vzhľad malých guličiek na povrchu kože.

Tento typ dermálneho piercingu je dnes veľmi obľúbený, pretože môže byť umiestnený takmer na akomkoľvek plochom povrchu tela, čo umožňuje vyzdobiť oblasti, ktoré sú ťažké prepichnúť klasickými piercingy.

Môžete vytvárať vzory pomocou niekoľkých mikrodermálů, alebo môžete tiež pripojiť ozdobu, ktorá je obľúbená u dermálnych piercingov. Možnosti prispôsobenia sú nekonečné!

Ako sa aplikuje mikrodermal pod kožu?

Ak ste úplne nový v tomto type modifikácie tela, potom ste iste zvedaví, ako dermálnej piercing funguje.

Tento piercing vztoupí do tela pod kožu a potom sa drží na mieste s kotvou, ktorá je vložená pod povrchom kože. Buď ihla alebo kožné dierovanie slúži na odstránenie malého kusu vašej tkaniva, čo vytvára malú dierku v koži. Potom sa do oblasti vloží kožnej kotva so zaguľatenou alebo guľatou hlavičkou. Potom už len naskrutkovať šperk na závit na kotve a je to 🙂

 

Mikrodermal aplikovaný s ihlou

Aplikácia dermálneho piercingu pomocou kožnej ihly je podobná ako u bežných piercingových postupov, ale ihla vytvára puzdro v tvare písmena L v koži namiesto len diery.

proces:
– Oblasť je sterilizovaná pomocou chirurgického handričky.
– Oblasť je označená atramentom pre presnosť.
– Ihla sa jemne zasunie do pokožky a potom sa vytiahne. (Tým vznikne vrecko alebo puzdro, do ktorého – — bude vložená dermalová kotva.)
– Použitím klieští vložte základnú dosku kotvy do diery alebo vrecká, ktorá bola vytvorená skôr. Kotva je — zasunutá až je úplne pod kožou a rovnobežná s povrchom.
– Šperky sa potom len skrutkujú na hlavu závitu. Niekedy sú šperky pripojené pred začatím procedúry.

Poznámka: Použité ihly musia byť špeciálne vyrobené pre piercing alebo lekárske procedúry. Výber vhodnej veľkosti ihly závisí od umiestnenia piercingu a anatómiu pokožky klienta.

Dermálnej piercing s kožným dierovačky

Keď sa kožné piercing vykonáva dierovačky, vnútorná dierka je vytvorená iným spôsobom.

Pri použití ihly sa dierka vytvorí oddelením pokožky, ale pri použití dermálneho dierovače sa dierka vytvorí odstránením trochu tkaniva. Podkladová doska, kotva a šperk sú potom vložené.

Mikrodermálnej piercing sa bežnejšie vykonáva pomocou dermálneho dierovanie, pretože dierovačov je menej bolestivý. Je tiež bezpečnejšie ako ihla, pretože má ochranný mechanizmus, ktorý zabraňuje tomu, aby sa piercing dostala príliš hlboko pod pokožku.

Poznámka: Použitie dermálnych Dierovačka od iných ako zdravotníckych pracovníkov nie je na niektorých miestach legálne.

mikrodermal piercing

 

Aký je rozdiel medzi surface piercingom a kožným piercingom?

Väčšina ľudí používa termíny podkožný piercing a povrchové piercing, čo znamená to isté, ale zvyčajne keď sa ľudia odvolávajú na povrchové piercing, hovorí o piercingu z činky, ktoré sedia na povrchu kože.

Na rozdiel od konvenčných dermálnych piercingov (mikrodermálnej implantátov) sú povrchové piercingy (transdermálne implantáty) invazívnejšie a majú vstupné a výstupné bod. Namiesto toho, aby šperky boli ukotvené kotvou, je do tkaniva vložená činka, takže oba konce činky vyčnievajú z kože, zatiaľ čo stredná lišta sedí pod kožou. Ak chcete surface piercing, piercer stlačí kožu a prepichne ju ihlou pre vytvorenie cesty.

 

Jakto že mikrodermal piercing zostane na mieste?

Podkožný kotva má základňu, ktorá drží mikrodermálnej šperk v uhle 90 stupňov. Táto základňa má v sebe dierky (niektoré malé a niektoré veľké). Ako je kotva umiestnená pod kožou, pokožka sa začne hojiť okolo kotvy a nová koža sa rozrastá cez otvor a pripevní sa k pokožke na druhej strane. Pretože koža rastie cez otvor, kotva by mala zostať na mieste, bez toho aby sa pohybovala.

 

Riziko odmietnutie mikrodermálního piercingu vaším telom

Zo všetkých typov piercingu sú dermálnej piercing najviac náchylné na odmietnutie vaším telom. To znamená, že než sa koža rozrastie okolo šperku, telo sa bude proti „cudziemu predmetu“ brániť tým, že posunie klenoty bližšie k povrchu kože až do úplného odstránenia.

Kožné implantáty predstavujú vysoké riziko odmietnutia, pretože nemôžu preniknúť hlboko do kože. Čím bližšie piercing ku kože je, tým vecou šanca že telo tento piercing vytlačiť von.

Ako udržať mikrodermál na mieste a zabrániť vypadnutiu?

Bohužiaľ telá niektorých ľudí všetko odmietnu, takže ak sa raz stretnete s odmietnutím vášho mikrodermalu a alebo iného piercingu, je pravdepodobné, že sa to stane znovu. Týmto trikom môžete minimalizovať šance na odmietnutie vášho piercingu:

Vyberte oblasť na tele kde nedochádza k veľkému namáhaniu pokožky. Umiestnenie, kde sú najpravdepodobnejšie odmietnuté piercingy, zahŕňajú hrudný kĺb, kdekoľvek na tvári, na šiji a v oblasti hrdla. Zadná časť alebo stehná sú oblasti, ktoré sú najmenej pravdepodobné, že piercing odmietne, pretože je na nich viac kože.
Skúste použiť titán alebo niobium skôr ako nerezovú oceľ.

 

Typy Mikrodermálnej šperkov

– Kožné kotvy: Existujú dva typy kožných kotiev. Tam je flat-footed kožné kotva a guľatá základňa odrody. Nohy sú bezpečnejšie, pretože noha je šikmá, takže je menej pravdepodobné, že vyskočí priamo z kože.

– Dermal Tops: Toto je šperk, ktorý je priskrutkovaný na hornú časť kotvy. To možno zmeniť. Zvyčajne sa vrták prošroubuje a odskrutkuje mikrodermálnej čap, pretože vyžaduje starostlivé manévrovanie. Ak nechcete prejsť problémom vidieť priebojník zakaždým, keď chcete zmeniť, skúste získať magnetický vrchol.

– barbells: Micro barbells sú výhodné pre povrchové piercingy, ktoré majú vstupné a výstupné bod na povrchu pokožky.

– Skin Divers: Kôň potápač má na špičke špicatou základňu a šperky. Ak chcete vložiť, priebojník robí biopsia punč k vytvoreniu vaku, kde základňa bude sedieť. Akonáhle kože lieči, šperky nemôžu byť zamenené.

– Kovy: Titan alebo anodizovaný titán: To je najbezpečnejšie alternatíva pre osoby s citlivou pokožkou. Je najmenej pravdepodobné, že spôsobí podráždenie. Anodizovaný titán je akýkoľvek kov, ktorý je potiahnutý titánom

– Chirurgická oceľ z nerezovej ocele: Jedná sa o najobľúbenejší materiál používaný pre telo šperky. Je to bezpečné, ale existuje šanca, že to môže spôsobiť podráždenie. Niobium: Ako titán, niób je hypoalergénny a nekorozívny.

 

Doba liečenia

Doba liečenia je jeden až tri mesiace, ale v závislosti na mieste môže trvať dlhšie. Počas tejto doby je dôležité chrániť piercing pred ťažením, pohybom okolo alebo náhodným odstránením. Piercing môže byť chytený na oblečenie alebo uteráky, preto je potrebné venovať pozornosť pri sušení tela. Tkaniny s malými otvormi by nemali byť používané.

 

Dodatočná starostlivosť

Po aplikovaní piercingu v štúdiu je oblasť pokrytá Band-Aid alebo inou dezinfekciou po dobu niekoľkých dní. Potom by ste mali oblasť vyčistiť domácim roztokom morskej soli asi dvakrát denne. Tento roztok pripravíte nasledovne: Rozpustite ¼ čajovej lyžičky neizodované soli v jednej šálke teplej vody a použite čistú bavlnenú handričku, na pokrytie piercingové oblasti. Môžete tiež striekať tento roztok na piercing. Jemne osušte plochu tkaninou alebo papierovou utierkou pomocou jemného pohybu. Pri každom čistení prepichnutého miesta musia byť použitá nová tkanina alebo papierový uterák, pretože používané utierky a tkanivá môžu hromadiť nečistoty a baktérie, ktoré spôsobí infekciu.

 

Nepoužívajte klasické mydlo. Je v poriadku, ak sa pri sprchovací dostane mydlová voda, ale neaplikujte mydlo priamo do oblasti. Každú chvíľu môžete na plochu pomocou bavlneného tampónu nanášať zriedený olej z čajovníka. Olej z čajovníka je prirodzene protiplesňový a antibakteriálny, ale nepoužívajte ho nadmerne, pretože môže byť veľmi suchý. Vytváranie chrasty je normálne. Nemali by ste sa pokušet o jeho odstránenie silou. Jednoducho ho vyčistite pomocou fyziologického roztoku, aby ste oblasť udržali bez baktérií.
Postupujte podľa týchto pokynov opatrne, aby ste skrátili dobu hojenia. Ak ste neopatrní, vytvorí sa infekcii, ktorá predĺži proces hojenia.

Odstránenie mikrodermálního piercingu

Ak sa rozhodnete že chcete odstrániť váš mikrodermal piercing, mali by ste sa obrátiť na pomoc od profesionálneho piercera. Neodstraňujte ju doma sami.

Existujú dva spôsoby odobratie:
Plocha piercingu sa jemne masíruje, aby sa kotva uvoľnila z jeho miesta. Dierovačka otočí kotvu, aby porušil kožu a umožnil jej odstránenie.
Ak je piercing starý, môže byť ťažšie ho odstrániť, pretože tkaniva mohli rásť na ploche dosky. V takom prípade bude potrebovať vykonávať malý rez pomocou skalpela alebo použije pinzetu. Anestetiká môže byť použitá na minimalizáciu bolesti. Mali by ste očakávať zjazvenie.

Kritická riziká pre piercing
Poškodenie tkaniva:
Primárnym rizikom dermálneho piercingu je poškodenie tkaniva, zvlášť keď piercing vykonáva osoba, ktorá nie je odborníkom na úpravu tela. Dermálnej vrstva obsahuje nervy a krvné cievy, ktoré môžu byť poškodené ak piercing nie je správne nainštalovaný. Ak je piercing inštalovaný príliš hlboko do pokožky, môže dôjsť k ťahanie vrstiev pokožky, čo spôsobuje zablokovanie. Ak je piercing príliš plytký, môže byť telom vypudený von. Počas liečby je dôležité vyhnúť sa skrúteniu alebo ťahanie implantátu alebo zachytenie na odev alebo uteráku.

 

infekcie:

K infekcii môže dôjsť, ak nie je použité sterilizácia alebo ak nie je piercing pravidelne čistený. Infekcia hlbších vrstiev kože a tuku, nazývaná celulitída, môže byť spôsobená vzduchom prenášanými baktériami, ktoré infikujú piercingové polohu počas postupu. Symptómy infekcie zahŕňajú zápal okolia, začervenanie, vyrážky, hnis a / alebo bolesť. Ak sa u Vás objavia tieto príznaky, okamžite vyhľadajte svojho lekára. Môžu byť podávané antibiotiká.

 

jazva:

Pri odstránení šperkov alebo po odmietnutí môže dôjsť k zjazveniu okolo oblasti. Pre zníženie jazvy udržujte oblasť čistú a zvlhčuje jemným olejom, ako je jojobový olej. Ak sa už objavila hlboká, trvalá jazva, možno by ste mohli minimalizovať vzhľad jaziev pomocou kožných výplní s kyselinou hyalurónovou, ktoré sú podávané licencovaným profesionálom.

mikrodermal piercing eshop