Jakto že roztiahol uši rastú na popularite?

Popularita plugu a tunelu do ucha roste

Roztiahol ušné laloky sa stávajú stále častejším pohľadom na ulici. Prečo ale plugy alebo tunely v uchu priťahujú stále viac ľudí?
Rozťahovanie uší ide dlhou cestou. Nemusíte ale navštevovať múzeum alebo cestovať do vzdialenej časti sveta, aby ste to videli, pretože táto prax bola prijatá v mnohých západných zemích. Nicméně to nie je tak bežné, a nikdy to nezostane bez povšimnutia. Rozťahovák do ucha majú tendenciu vystupovať do popredia ako extravagantné šperk, najmä ak je piercing vo väčších rozmeroch.

Pre mnoho ľudí ktorí vidia tieto piercingy prvýkrát v živote je to situácia „woow“, ale pre tých, ktorí tieto piercingové ozdoby nosí, je to vec životného štýlu. Jeden z vypadla súťažiacich na BBC reality show Masterchef mal obe uši ozdobené čiernymi tunely do ucha, ktoré umožňujú ľuďom zkrs ucho.To viedlo k veľkým diskusiám na Twitteri. Tunely a plugy do ucha, sa na našich obrazovkách oběvují čím ďalej tým viac a začínajú byť „tolerovanou“ módou. Dougie Poynter z britskej kapely McFly v súčasnosti vyrába plugy do ucha vAustralské džungli, kde sa zúčastňuje súťaže s miestnou TV kanálom.

Uz mate plug do ucha?

Americký rapper Travie McCoy a americký spevák Adam Lambert patrí tiež k obľúbencom tejto módy. Britský módny návrhár Gok Wan má tiež čiastočnú slabosť k veľkým dreveným ozdobám v uchu, ale nie je známe, či je sám používa na rozťahovanie uší.
Štatistiky nie sú známe, ale rovnako ako u tetovanie existujú rozsiahle dôkazy o tom, že plugy do ucha sa stávajú viac a viac populárne. Viac ľudí je nosia a sú dnes ďaleko viac k dostaniu v rôznych tvaroch a farbách.
Marcus Mellor, z piercingového salónu Holier than Thou v Manchestri, hovorí, že rozťahovanie ucha sa stalo populárnejším v posledných piatich alebo šiestich rokoch, tento piercing bol spájaný s hippies, punks alebo rockovú vlnou, ale teraz je to „uplně všetci“. Chodia k nám mladé holky, rocková mládež a tiež muži stredného veku, „hovorí Julie Howicková, majiteľka Cold Steel v londýnskom Camdene.
„Kedysi to išlo ruka v ruke s inými piercingy, ale teraz ľudia len prišli na uši, ktoré si nechávajú rozťahovať. Môže to byť diskrétne s malímy priemermi ktoré si ľudia môžu schovať za vlasy v práci.“

Roztahovaky do ucha

Rozťahovanie uší je v móde, hovorí Alix Fox, ktorý má na starosti sekciu modifikácie tela v britskom alternatívnom časopise Bizarre. „Je to módne a je IN nájsť si renomované a dobre informované miesto, kde by sa toto stalo.“ Profesorka Victoria Pitts-Taylorová z Graduate Center of the City University v New Yorku hovorí, že Rozťahovanie uší sa stalo populárne rovnakým spôsobom ako iné subkulturní praktiky, ako je tetovanie a piercing.
Sociológ, ktorý napísal V tele: Kultúrna politika a modifikácie tela, hovorí, že to začalo v osemdesiatych rokoch s nástupom telesného umeleckého hnutia a „modernými primitivisty“. Rozťahovanie uší sa v poslednom desaťročí stalo hlavným prúdom a ľuďom sa veľmi páči, pretože ho vidia na módnych prehliadkach a predovšetkým na celebritách.

Jak roztahovat ucho?

Existuje mnoho spôsobov, ako rozťahovať ušné lalôčiky. Postupne môžete ťahať kožu rôznymi veľkosťami zuba (kužeľovité kusy šperkov). Ale vyžaduje to veľkú trpezlivosť.

Pre tých, ktorí chcú okamžitý výsledok, je prestrelenie ucha. To funguje ako dierkovač a vytvorí okamžitú dierku.
Spoločnosť Mellor odporúča zákazníkom postupovať postupne. „Vezmite si to pomaly a rovnomerne – normálne 1 mm každé štyri týždne – a ak sa pokožka nerozťahuje ľahko, nerozt’ahujte ju.“ „Dôležitou vecou nie je roztiahnuť si uši príliš rýchlo, pretože to bude nielen bolestné, ale neroztahuješ ucho rovnomerne a potom dochádza k zraneniu,“ vysvetľuje Fox.
Použitie nadmerného tlaku môže vytlačiť mäso z vnútra laloka smerom von a spôsobiť to deformácii ušného lalôčika, to môže ľuďom zanechať jazvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.