Microdermal Piercing

Microdermal Piercing

Zdobenie tela za pomoci tetovanie či piercingu sa rovnako ako iné odbory samozrejme vyvíja a aj tu sa objavujú novinky, ktoré umožňujú nové metódy skrášlenie svojho tela. Jednou z takýchto metód je aplikácia tzv.Mikrodermálního implantátu. Skrátene sa pre toto označenie používa výraz microdermal alebo dermal, s ktorým ste sa určite mohli stretnúť v rôznych piercing salónoch.

Microdermal je piercing, ktorý sa umiestňuje veľmi neštandardne, nejde o klasický prop skrz na skrz, ale ide iba o umiestnení doštičky pod kožu, na ktoré držia samotný šperk.Ide o náhradu staršieho surface piercingu. Ten mal niekoľko značných nevýhod, medzi ktoré patrí napríklad doba hojenia. Rozdiel medzi surface a microdermalém je v tom, že u surface je vedený vpich pod kožou a na každej strane vpichu je umiestnená jedna gulička, prípadne iný šperk. Pri surface piercingu sú tak na koži dva viditeľné body, zatiaľ čo u microdermálu iba jeden.

Kým surface piercing sa hojí v rádoch mesiacov, mikrodermálnej implantát sa hojí v rádoch týždňov a už po pár dňoch ani nebudete cítiť, že ho máte.Microdermal piercing má narozdiel od klasických piercingov výhodu tiež v možnostiach umiestnenia. Kým klasický piercing (nech už drží vďaka banánika, tyčinke či Labro) možno umiestniť len na obmedzený počet miest,

microdermal môže byť takmer kdekoľvek. Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel a vyhnúť sa miestam, kde dochádza k ohybu kože a svalov a alebo tu hrozí riziko toho, že sa bude piercing o niečo otierať alebo môže byť v styku s chemikáliami.

Aplikácia microdermálních implantátov býva väčšinou o niečo drahšie, avšak rozhodne sa oplatí nechať si to urobiť odborníkom. Ide predsa len o náročnejšie zákrok, než klasické prepichnutie a keď si microdermal umiestni vhodne, jazva po zahojení je veľmi malá, takmer nepoznateľné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.