Piercing do jazyka – príbeh ako som si nechala prepichnúť jazyk :)

Premýšľate o tom že chcete piercing do jazyka ale neviete čo očakávať? Ak ste niekedy chceli prepichnúť váš jazyk ale boli ste odradení kvôli bolesti, procesu liečby a následnej starostlivosti, alebo preto že si nie ste istí ako sa o neho postarať? Potom by tento článok mohol pomôcť sa rozhodnúť, či je tento piercing pre vás.

Už som to mnohokrát odložila, už to bude aj niekoľko rokov kedy som bola odrádzaní kamarátov, kvôli bolesti a pre hrozné príbehy ľudí ktorí sa nakazili hepatitídou. Obávala som sa, že už nikdy nebudú môcť jesť tuhé jedlo a tiež som sa zdráhala zaplatiť za niečo, čo by mohlo skončiť ako infekcia. Bola som tiež znepokojená tým, že informácie od môjho piercera by boli skreslené, pretože nakoniec len chce aby som si nechala urobiť piercing u neho. Nakoniec som sa rozhodla, že je lepšie ľutovať niečoho, čo ste urobila, než ľutovať niečoho, čo ste neurobila. Potom, čo som si rozhodla že do toho idem, som po prepichnutí, strávila hodiny, kedy som hľadala nejaký spoľahlivý opis liečivého procesu, ale nemohla som nájsť na jednom mieste všetky informácie, ktoré som chcela.

Tak som sa rozhodla vytvoriť taký denník pre každého, kto chce vedieť ako to skutočne je s čerstvým piercingom do jazyka deň po dni od prepichnutí!

 

Deň 1 – prepichnutie jazyka:

Bola som trochu nervózny, keď som sa rozhodla pre môj prvý piercing jazyka, pretože je to tak silný sval v puse myslela som že to bude veľmi bolieť. Išla som k môjmu priebojník, ktorý ma za posledných osem rokov mnohokrát prepichoval, a taky k nemu chodí veľa mojich kamarátov, ktoré tiež známy.

Išla som s kamarátom, ktorý bol už mnohokrát prepichnutý. Do štúdia sme dorazili v podvečer, okolo piatej hodiny, a mala som ísť do práce v sedem hodín večer, takže som nemala veľa času, aby som zavolala v prípade extrémnej bolesti. Sedela som na lehátku a piercer prešiel všetkými inštrukciami ohľadom starostlivosti a čo mám očakávať a ako to bude prebiehať. Spýtala som sa, ako to bude s bolesťou a napuchnutím, ako som videla nejaké ohavné obrázky na internete. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili opuchy, ako je sanie ľadu, jesť zmrzlinu a užívanie ibuprofénu, ale nakoniec záleží na jednotlivcovi.

Zavrela som oči a vyplazila jazyk. Cítila som, ako môj piercer chytil jazyk do špeciálnych klieští pakcelou dobu hovoril o tom, ako dobre to robím a ako to bude za minútu hotové. Cítila som sa ako dieťa ktré má dostať injekciu :). Bolo to naozaj rýchlo a ja úprimne necítila ihlu preniknúť, ani to nebolelo, rovnako ako hryzenie do jazyka. Za pár sekúnd boli guľôčky utiahnuté a ja som mala piercing v jazyku!

V ďalších niekoľkých hodinách to nebolelo, ale bolo to trochu nepohodlné, a mluvial som trochu s problémami. Stravovanie však bolo zložitejšie, ba aj zemiaková kaša bola príliš chúlostivá, pretože sa stále dostávala do dierky. Na ceste do práce som si kúpila nejakú detskú výživu, ktorá bola ľahká jesť, pretože je to naozaj lepšie a menej otravné ak máte jazyk trochu opuchnutý.

Pracovala som až do polnoci a až do konca noci som kričala na zákazníkov v bare, aby som si kompenzovala moje strašné pnutie v jazyku 🙂 Moje ústa boli unavené a prepracované, hoci som si jazyk ledovala, kedykoľvek som mohla a užívala som dezinfekčné vodu po jedle a tiež som si vzala nejaké lieky proti bolesti a išla rovno do postele.

 

Deň 2:

Keď som prebudila, piercing bol oveľa menej bolestivý než keď som išla večer spať. Zuby som si starostlivo vyčistila, len trochu opatrne, aby som sa nezachytila ​​za tyčinku, alebo ju nevytiahla. Keď som sa pozrela do zrkadla, môj piercing vyzeral dobre a jazyk vyzeral zdravo a čisto a bola som naozaj rada že je to všetko v poriadku. Celý deň som pila veľa studenej vody, aby som mala čistú a hydratovanú pusu a aby som pomohla telu s opuchmi.

V čase obeda som jedla studenú šošovkové polievku a potom desiatu z hrušiek a banánu. Nebol to najkrajší obed, ktorý som kedy jedla, ale nespôsobilo to žiadnu bolesť. O hodinu neskôr som bola naozaj hladná po poriadnom jedlu a podarilo sa mi nájsť arašidové maslo a džem 🙂 tak som si trochu dopriala. Uistila som sa že som jedla len malé kúsky a prežúvala na strane mojich úst, trvalo to chvíľu, ale cítila som sa v poriadku.

Neskôr som išla do krčmy. Objednala som si nealkoholický nápoj s veľkým množstvom ľadu, pretože by ste nemali piť alkohol s novým piercingom, aj keď môj priebojník mi povedal, že to bude v poriadku keď si dám pivo. Môj jazyk začínal trochu bolieť, a to ma znervóznilo. Nebola som ale vystrašená už som vedela že najhoršie opuch bude v dňoch 2-5.

Z krčmy som išla ku kamarátovi na grilovanie, bohužiaľ som si grilované mäso neužila, mala som sa sebou polievku ktorá nepotrebuje veľa žuvanie. Trochu som počas jedla chladila jazik ľadom a než som to zjedla takto mi trvalo asi pol hodiny. Mala som jeno pivko po dobu grilovania, po párty som si vypláchla ústa s veľkým množstvom anti-bakteriálne vodou. Moc ma pivo nechutilo, trochu ma jazyk bolel a bola som z toho trochu nervózny. Neskôr v noci som bola znova hladná takže som sa snažil ajíst nejaké fazuľa, ale moje ústa a jazyk boli veľa boľavé a tak som išla trochu rozladená spať.

 

3. deň:

Zostala som doma po väčšinu dňa a trochu som sa ľutovala. Môj piercing jazyka ma trochu zabíjal 🙂 piercing ma začal trochu hnisať kedy bolo potrebné ho trochu vyčistiť. Strávila som väčšinu ranného kloktanie anti-bakteriálneho roztoku Oplachovanie ho vodou. Moje chuťové poháriky a okraje piercingu jazyka ma pripadali obrovské a cítila som trochu brnenie, pálenie, že všetko bolo strašné a že aj voda ktorú som pil bola ako kyselina a aby toho nebolo málo využívala som všetky lieky proti bolesti. Vyhýbala som sa rozhovoru s kýmkoľvek po celé hodiny, kým som sa nezbláznila nudou a rozhodla si urobiť výlet.

Našťastie som našiel v aute nejaké lieky proti bolesti, takže som si ich okamžite vzala. Za hodinu bolesť trochu klesla, uplně to nikdy nezmizlo, stále to trochu pálilo. Išla som do krčmy kde som strávila hodinu, bez toho, aby hovoril s kýmkoľvek a ani som nič nepila. Bol to rozhodne ten najhorší deň. A ja som mal celý deň hlad 🙂

 

4. deň:

Keď som sa vrátila ďalší deň do práce, uistila som sa že som si so sebou vzala fľašu vody, trochu anti-bakteriálne vody, polievku zo sáčku, nádobu s detským jedlom a jogurt sebou. Keď som sa prebudila cítila som jazyk a piercing citlivý a trochu napuchnutý, ale nemala som čas to riešiť a musela som ísť do práce.

V krčme ten deň bola ďalšia baba ktorá mala deň pred mnou prepichnutý jazyk. Keď som sa s ňu pozrela, vyzerala uplně v pohode nič opuchnuté. Našťastie pre mňa hovorila že to bolo otrasné a bolestivé predchádzajúce dem a tak som dúfala, že môj budúci deň môže byť rovnaký.

Môj jazyk ma bolel v práci celý deň. Musela som ísť von kúpiť viac liekov proti bolesti. Vec, ktorá ma najviac znepokojovala, bolo to že všetka tkanivo okolo dierky bola tvrdá a na jednej strane bola vyvýšená vrstva tvrdej bielej kože. Bolo to ako tvrdá koža. Keď som sa vrátila domov, znovu som sa prehľadávala internet, ale nemohla som nájsť nič o tejto tvrdej kožu, ktorú som mala na jazyku. Začala som sa dosť desiť. Bola to jazva alebo tkanivo? Bude to takto navždy? Mala by som znova jesť? Snažila som sa to odstrániť, ale bez úspechu. Použila som ústnu vodu, fyziologické roztoky, snažila som sa ho odstrániť a nič. Nevedela som, čo mám robiť, až na to že až uvidím môjho piercera tak sa ho spýtam, čo sa to sakra deje na mojom jazyku! ???

Pokračovanie v ďalšom diele ……