Piercing do pupku – Čo robiť & nerobiť

Piercing do pupku – Čo robiť & nerobiť

Piercing do pupku, obyčajne známy ako pupíkovka, sa zdá ako trochu riskantné, veľmi štýlový šperk, ktorý chcete mať. Je to piercing, zvyčajne v zahnutom tvare tzv. „Banán“, ktorý prechádza cez horný okraj pupku a nie cez brucho ako by sa mohlo zdať. Aj keď to vyzerá že piercing do pupku je pomerne bezpečný piercing ktorý môžete mať, pri rozhodovaní o tom či je piercing na bruchu pre vás, je veľmi dôležité si uvedomiť že existujú určité riziká ktoré je potrebné zvážiť.

Takže aké sú hlavné nebezpečenstvo piercingov v pupku? Medzi ne najčastejšie patrí bakteriálna infekcia, nadmerné krvácanie, bolesť, zjazvenie tkaniva, poškodenie nervov a alebo alergické reakcie na kov. Ak sa rozhodnete že piercing do pupku rovnako chcete mať, tak existujú spôsoby ako sa vyhnúť týmto rizikám.

Vyberte si renomovaný obchod pre piercingy.

Prvý a hlavný dôvod, prečo ísť do renomovaného obchodu, je znížiť riziko infekcie a poškodenie nervov. Mať kamarátku ktorá vám pupok prepichne a požičia jehí pupíkovku, nie je nikdy dobrý nápad. Ak chcete nájsť dobrý obchod, požiadajte ľudí, ktorých poznáte (a verte, že majú zdravý úsudok!), Kde si kúpili svoj piercing. Akonáhle budete mať predstavu o názvoch niekoľkých obchodov vo vašej oblasti ktoré sú vysoko uznávané, pozrite sa online a zistite, či majú webové stránky a alebo dobré recenzie od predchádzajúcich zákazníkov. Pozrite sa tiež na náš výber piercingu do pupku na www.Piercing-Factory.cz

Akonáhle nájdete ten správny obchod s piercingom alebo si idete piercing ešte len prepichnúť, zastavte sa si salón len tak omrknúť než si nechate pupok prepichnúť. Rozhliadni sa! Ak je podlaha špinavá a miesto nevyzerá čisté a dobre udržiavané, choďte preč! Ak to vyzerá veľmi čisto, spýtajte sa ich na ich sterilizačné procedúry. Budú vám hovoriť, či používajú vopred zabalené ihly na jedno použitie alebo či používajú autokláv na sterilizáciu svojich nástrojov. Ak hovoria, že používajú autokláv, požiadajte o to, či ich môžete vidieť. Pozrite sa, či je miestnosť v ktorej je stroj umiestnený čistý a či nástroje, ktoré používajú sú uklyzeny, pretože to všetko znižuje riziko, že sterilizované nástroje budú po vyčistení kontaminované baktériami.

Ak sa rozhodnete, že obchod alebo salón vyzerá naozaj dobre, skvele!

Choďte na to a naplánujte si stretnutie! Uistite sa, že si vezmete voľné tričko a nízke nohavice, neodporúčame si brať ryfle. Tvrdá tkanina, ako je denim, môže zachytiť piercing a spôsobiť mnoho komplikácií a bolesti!

Keď prídete na schôdzku, mali by vás požiadať, aby ste predložili občianku, že ste starší ako 18 rokov.

Ak vám povedia že sú pripravení vás prepichnúť, mali by vás vziať späť do samostatnej miestnosti s stoličiek, ktorá vyzerá znepokojivo ako zubné kreslo. Nemajte strach je to pre vaše pohodlie! Sledujte a uistite sa, že na stoličke je čistý papier (rovnako ako u lekára!), Ktorý pomáha chrániť pred baktériami, ktoré môžu byť prítomné. Ide iba o bezpečnostné opatrenia a mali by vás už uistiť, že sedadlá sú sterilizovaná medzi zákazníkmi pomocou čistiacich roztokov.

Osoba ktorá vám piercing pichá by si mala umyť ruky

Najlepšie tam, kde ich môžete vidieť a nasadiť sterilné rukavice. Ak ste alergickí na latex, informujte o tom! Budete požiadaní aby ste si odložili alebo len zdvihli tryčko. A dezinfikujú vaše brucho a pupok pomocou antiseptického roztoku. Ak všetko, čo používajú, je len alkohol požiadajte ich, aby vás sterilizovali dvakrát, pretože alkohol vždy nezabije všetky baktérie. Akonáhle je oblasť pupku vysušená sterilnou bavlnou alebo gázou, označí oblasť špeciálnou značkou a požiada vás, aby ste sa uistili, že dierky, ktoré označili, vám vyhovujú.

Akonáhle budete sedieť alebo ležať, je čas sa zhlboka nadýchnuť a pripraviť sa. Uistite sa, že piercingový nástroj je v tomto okamihu vytiahnutý z plastového vrecka. K prepichnutiu bude použitý nástroj, ktorý vyzerá podobne ako veľmi malá sada klieští v kuchyni :), aby zdvihla kožu, kde bude umiestnený piercing, požiada vás, aby ste sa zhlboka nadýchol a prevlečie silnú ihlu cez oblasť ktorá bola označená. Ihla, ktorá je dutá, potom bude zoskrutkovaná šperky, ktoré ste vybrali, šperky budú vytiahnuté cez otvor a guľový uzáver bude zoskrutkovaný a utiahnutý. Gratulujeme, teraz máte prepichnuté brucho! V tomto okamihu vás priebojník posadia a vysvetlí postupy následnej starostlivosti, ktoré odporúčajú.

Takže to vyzerá veľmi jednoduché a bezpečné, že? Áno aj nie. Pokiaľ máte skúseného piercera a dobre sa staráte o svoje nové piercingy – áno, ale stále existujú ryzika pre piercing pupku. Infekcia je najčastejšou ryziko, ale nie ste v bezpečí len preto, že ste šli do renomovaného piercingového salónu ktorý používa sterilné techniky! Akonáhle sa vrátite domov, musíte sa postarať o to, aby piercing zostal čistý! Nezabudnite, že trvá až 4 mesiace alebo dlhšie ako sa piercing v pupku úplne uzdraví, a tak je veľmi dôležité si zvyknúť na udržiavanie v okolí piercingu čistotu!

Tu je niekoľko tipov pre starostlivosť o nový piercing:

1. Umyte si ruky zakaždým pred dotykom piercingu, VŽDY! Kúpte si samostatné antibakteriálne mydlo a nechajte si ho v cestovnej nádobe na mydlo alebo v vrecúšku. Nechcete si umyť ruky rovnakým mydlom, ktoré niekto umyl po použití toalety! Barové mydlo môže priviesť baktérie! Ak je to možné, odporúčam používať tekuté, bez vône antibakteriálne mydlo, pretože je ľahké ho napeniť a vyčistiť s ním všetko a je oveľa menej pravdepodobné, že bude kontaminované baktériami.

2. Vyčistite piercing! VEĽMI JEMNE namočte pupok mydlom 2-3 krát denne. Rozmočí všetok chrasta (to je normálne časť procesu hojenia), ale neolupujte ho, alebo môžete poškodiť liečebnou tkanivo. Skús te jemne otočiť piercingom tak, aby mydlo vstúpilo do dierky, nechajte ho asi minútu pôsobiť a potom opláchnite dočista! Ak ste dostali špeciálne pokyny o tom ako čistiť u vášho piercer, postupujte podľa nich!

3. Umývajte si okolie piercingu často! Uistite sa, že vaše náplasť alebo sterilné plátínko sú čisté, zatiaľ čo váš piercing sa hojí. A je obzvlášť dôležité, aby ste spali na bruchu!

4. Noste čisté oblečenie a pyžamo! Trenie a podráždenie z odevov je pre nové piercing hrozné, preto sa uistite, že máte na sebe voľné nohavice a nízke pasy, mäkké nohavice, aby nedošlo k dráždeniu piercingu. Ak vaše oblečenie môže zachytiť, trepať alebo dráždiť váš piercing, zakryte ho opatrne náplasti ale dbajte aby mohol dýchať.

5. Nekúpte sa a ani neplávajte! Vane, bazény a stojaté vody môžu obsahovať všetky druhy baktérií, takže žiadne plávanie, zatiaľ čo váš piercing je v hojacemu procese! Iba sprchy!

6. Neodstraňujte svoje šperky! Odstránenie šperku môže nielen umožniť uzavretie dierky, pokiaľ sa nedokončí hojace proces, a môže tiež dovoliť baktériám kontaminovať šperk alebo miesto prepichnutie baktériami.

7. Uistite sa, že často kontrolujete utiahnutia guľôčok! Používajte čisté ruky alebo jednorazový čistý papier (sterilné gázové podložky), aby ste sa uistili, že prepichnutie je niekoľkokrát denne a pred a po čistení uzavreté. Je tiež dobrý nápad udržať druhú guličku čistú!

8. Uistite sa, že všetky piercingy sú vyčistené pred vložením do dierky! Ak sa rozhodnete zmeniť piercing, uistite sa, že počkáte najmenej 3 mesiace, aby sa piercing dostatočne vyliečil, aby zvládol zmenu.

9. Použite iba piercing vyrobený z nerezovej ocele implantátu! Rôzne kovy používané na výrobu šperkov môžu spôsobiť rôzne alergie. Výber správneho piercingu je dôležitý, aby sa zabránilo nebezpečenstvu, že vaše piercing pupku bude v pohode vaším telom prijatý. Ak je prepichnutý kov odmietnutý, vaše telo sa pokúsi piercing z tela vypudiť, čo spôsobí jazvu a potenciálne poškodenie nervov. Vzhľadom k tomu, že pozlátené sa ľahko odlupuje a spôsobuje podráždenie, a zlato je častejšie odmietnuté tak sa moc neodporúča pre začiatky s piercingom.

Okrem toho môže zlato poškodiť hojivú pokožku, ktorá jednoducho vôbec nevyzerá dobre! Ak naozaj chcete zlaté šperky, počkajte, kým sa vaše pupíkovka úplne nezahojí a použite iba šperky, ktoré sú najmenej 18 karátovým zlatom. Vaša najlepšia stávka, a iba možnosť, keď dostanete počiatočné piercing, budú šperky z chirurgickej ocele alebo titánu. Obaja sú používané v lekárskych procedúrach a sú najmenej pravdepodobné, že je vaše telo odmietne. Bez ohľadu na to, aké šperky si vyberiete, uistite sa, že šperky sú čisté a vyrobené špeciálne pre piercing.

A na závěr..

Je tiež veľmi dôležité starať o svoj piercing ak ste aktívny v športe. Pri hraní športu je tiež veľmi dôležité mať svoje šperky pokryté, aby nedošlo k ich roztrhanie. To možno najlepšie vykonať pomocou tvrdého, odvetrávané okulárnej náplasti umiestneného nad oblasťou brucha. Tie môžete nájsť v miestnej lekárni.

Ak je o piercing riadne postarané, môže to byť celkom roztomilý alebo sexy piercing, ale ak sa oň nestaráte o to viac môže spôsobiť komplikácií. Je rozhodujúce, ak sa rozhodnete získať nejaký piercing, aby ste sa o neho starostlivo postarali, aby ste zabránili infekcii alebo zranenia.

Ak hľadáte vhodný piercing do pupku pozrite si našu ponuku tu https://www.piercing-factory.cz/cs/154-piercing-do-pupiku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.