PIERCING VE RTU – AKO SA O TENTO PIERCING STARÝ

Piercingy v perách vyzerajú skvele a vyhovujú všetkým, takže je obľúbenou voľbou bez ohľadu na to kto ste. Našťastie sa tiež ľahko liečia a ľahko sa o ne stará. Existuje mnoho rôznych umiestnení a kombinácií piercingov, ale všetky vyžadujú rovnakú základnú starostlivosť. Piercingy pier môžu byť umiestnené takmer kdekoľvek. Okolo úst, ale najobľúbenejší je stále tradičné piercing v perách, umiestnený uprostred spodnej pery. Ďalšie populárne piercing sú labretové piercingy na spodnej pere; labretové piercingy na boku hornej pery a medúza piercing uprostred hornej pery. V závislosti na umiestnenie piercingu môžete nosiť labrety, podkovy a alebo krúžky.

Ako sa starať o NOVÝ PIERCING VO RTU

Rovnako ako všetky nové piercingy, nové piercingy v perách sa udržiavajú čisté a suché. Vyčistite vonkajšiu časť prepichnuté dierky dvakrát denne fyziologickým roztokom a opláchnite dvakrát denne vhodnú dezinfekčný vodou. Mal by ste tiež vypláchnuť po jedle a pití. Vyhnite sa ponorenie piercingu do vody a bozkávanie, pretože to spôsobuje baktéria. Mali by ste sa tiež vyhnúť fajčenie a pitie alkoholu, pretože obaja predlžuje liečenia. Ak sa tieto činnosti nemôžete vyhnúť, vyplachujte si často ústnou vodou.

Váš piercing by sa mal čoskoro začať cítiť pohodlnejšie a opuch by mal ísť dole. Vráťte sa k svojmu priebojník, ak zostane akýkoľvek trvalý opuch, bolesť alebo začervenanie – môžu to byť príznaky infikovaného piercingu. Mali by ste tiež konzultovať s priebojník, ak vaše piercingy akokoľvek tlačí alebo klesá do kože – vaše piercingy môžu byť príliš krátke a bude treba ich zmeniť.

AKO ZNÍŽIŤ RIZIKÁ PROBLÉMU PRI HOJENIE piercing v RTU?

Všetky piercingy pier nesú riziko poškodenia ústnej dutiny. Nosiť správny piercing môže zabrániť poškodeniu ústnej dutiny, ale je dôležité si uvedomiť riziká a príznaky. Ryhované piercingy sa môžu otierať o zuby a ďasná, čo môže viesť k poškodzovaniu ďasien a zuba a dokonca k strate zubov. Väčšina týchto poškodení je trvalá. Ak zistíte akúkoľvek zmenu okolo piercingu – najmä zmeny tvaru zubov a ďasien, okamžite sa poraďte s profesionálnym piercer. Budú vám schopní poradiť o tom, či potrebujete zmeniť šperky alebo dokonca odstaramění piercingu.

Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť poškodeniu ústnej časti, je nosiť mäkký piercing vyrobený zo silikónu, ako je napr. Tento Labreta bio-flex. BioFlex je mäkký a jemnejšia na ďasná, čo znižuje dopad poškodenie zubov. Môžete tiež zvoliť umiestnenie, ktorá pôsobí menší tlak na ďasná. Najdôležitejšou vecou je, aby ste pravidelne kontrolovali ústa a okamžite vyhľadali pomoc, ak zistíte akékoľvek zmeny v ústach.

DRUHY PIERCING DO RTU

Piercing v perách je veľmi populárny, ľahko sa lieči a vyzerajú skvele. Existuje mnoho rôznych typov piercingu pier a v tomto článku zmienim tie najbežnejšie. Technicky môžu byť vaše pery prepichnuté na akomkoľvek mieste okolo úst, ale niektoré umiestnenie sú vhodnejšie ako iné. Pri výbere piercingu do pery zvážte nasledovné: Ako vyzerá váš piercing ktorý chcete? Aký druh piercingu môžete nosiť? Aké sú riziká poškodenia zubov a ďasien? Tiež majte na mysli následnú jazvu, ktorá bude zanechaná, ak odoberiete piercing? Piercingy pier spravidla zanechajú malú guľatú jazvu.

Väčšina piercingov pier nesú riziko poškodenia ústnej dutiny spôsobené dotyku piercingu na zuby a ďasná. To môže mať nezvratný následok na vaše zuby, ale možno sa ju vyhnúť správnym umiestnením a alebo BioFlex piercingom. Odporúčam material BioFlex pre piercing v perách, pretože je mäkšia a menej pravdepodobné, že bude poškodzovať ústnu dutinu. Ak sa u vás objavia známky poškodenia ústnej dutiny, okamžite sa poraďte s vašou piercer. Vertikálne piercing v perách nenesú toto riziko, pretože šperky sa nedostávajú do úst.

TRADIČNÉ PIERCING RTU – PODKOVA

Podkova je tradičný druh piercingu, prechádza spodná perou. Najbežnejšia umiestnenia je v stredu pery, ale tiež môže byť prepichnutá na oboch stranách. Podkova piercing, ktorú môžete nosiť v perách, závisí od vzdialenosti medzi okrajom pery a prepichnutím. Ak je piercing blízko vášho pere, môžete nosiť buď labret a alebo podkovu a alebo krúžok. Avšak ak je ďalej od vášho pery, pravdepodobne budete mať len možnosť nosiť labret.

MADONA LABRTA PIERCING

Tento štýl je pomenovaný po kráske Madonne. Tento piercing umiestnený na jednej z dvoch strán hornej pery. To je tiež známe ako monroe piercing po Marilyn Monroe. Tento druh labrety je zvyčajne v rozmeroch 1,2 mm alebo 1,6 mm. Tento piercing nesie rovnaké riziko ako tradičné piercing na pery a odporúčame zvoliť Bioflex labret variantu, aby ste znížili riziko.

 

MEDUZA labret PIERCING

Medúza piercingy sú umiestnené v „drážke“, ktorá je vo vašom hornej pere. Sú zvyčajne umiestnené celkom blízko ku pery, ako je znázornené na fotografii. Iba jeden druh šperkov sa môže nosiť v tomto mieste a to malá Labreta ako je táto: mini Labreta. Sú zvyčajne prepichnuté na 1,2 mm alebo 1,6 mm a nesú rovnaké riziko ako madonna piercing.

 

VERTIKÁLNE piercing v RTU

Vo vertikálnom piercingu prechádzajú šperky svojím telom zvisle a vstupujú tesne pod líniou pier a vystupujú uprostred spodnej pery. Sú tiež známe ako vertikálne piercing. Tento piercing je jedinečný medzi piercingy v tom, že šperky nie sú vo vnútri úst, a eliminujú riziko poškodenia ústnej dutiny. Dôležité je, aby ste nepoužívali rúž počas liečenia a odporúčam piť slanú vodu počas liečebného obdobia.