Plugy do ucha

Plugy do ucha

Rozhodne jedným z najviditeľnejších piercingov, ale tiež jedným z najprijateľnejšou, je piercing ucha. Pri niektorých zamestnaniach môže byť tolerovaný aj vtedy, ak netolerujú piercing v tvári a u žien sa klasické naušnice vlastne neberú vôbec ako zvláštnosť.

Trochu netypickú variantom piercingu v uchu sú plugy. Tieto náušnice sú určené pre tých, ktorí majú dostatok trpezlivosti, počkajú si a prejdú si procesom rozťahovanie uší.Jedná sa vlastne o zväčšenou náušnicami, väčšinou kruh ktorý je široký niekoľko milimetrov a tak pre neho nestačí len klasická diera po prepichu, ale je nutné rozťahovanie uší.

Plugy do ucha zoženiete v najrôznejších veľkostiach, pre začiatok sú dostupné aj v šírke 3 mm. Pri postupnom rozširovaní uší sa samozrejme plugy do ucha (ak nevyužívate teflónovej pásky) mení, ale nie je problém zohnať plugy v ďalších veľkostiach a to pokojne v šírke cez 2 centimetre.

Tunely do ucha

Do rovnakej skupiny piercingov ako plugy sa radí aj tunely do ucha. Ide o veľmi podobnú ozdobu s tým rozdielom, že priestor vo vnútri je dutý, prípadne vyplnenie nejakým ornamentom. Vďaka tomu je možné do ucha umiestniť ešte ďalšie piercing (napr. Krúžok), ktorý navlečiete dovnútra tunela.

Ako vyberať plugy a tunely?

Pre mnoho ľudí hrá najdôležitejšiu úlohu pri výbere tohto šperku jeho vzhľad a cien. Výhodou u tohto plug a tunelov je to, že už sa tu príliš nemusíte obzerať na materiál šperku, tento piercing sa vkladá do už zahojeného ucha a tak sa tu nerieši toľko hojenie. Často sa preto vyrába plugy z dreva, kosti či rohoviny. Nemusíte sa však obávať toho, že by ste nezohnali ani plug alebo tunel ako „moderný piercing„, sú samozrejme dostupné aj zo striebra, chirurgickej ocele alebo napríklad zo zlata. U tunelov je často ešte možné dozdobenie zirkónmi po obvode kruhu.

U niektorých typov piercingov nie je nutné toľko sa starostlivosť o piercing venovať. Napríklad ak si dáte piercing do jazyka, nemusíte nič riešiť, pretože celé hojenie miesta vpichu tu prebieha samo, bez nutnosti vášho zásahu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.