Roztahováky

Roztahováky do ucha

Doba, kedy boli široké naušnice (tzv. Expandery) alebo rozťahovák do ucha v ušiach považované za niečo nevkusného odchádza a stále viac ľudí sa tak dáva na túto módu. Vďaka tomu, že proces rozťahovanie uší nie je nič zložité ani príliš časovo náročného, ​​s týmito náušnicami experimentuje plno mladších, pre ktoré je piercing a predovšetkým rozťahovák spôsob, ako môžu odlíšiť svoju identitu.

Rozťahovanie nie je na rozdiel od tetovania ani nijako finančne náročné, stačí vám jedno prepichnutie ucha a roztahovák, ktoré budete nosiť. Kvôli tomu, že sa menšie rozťahovák mení hneď po niekoľkých týždňoch väčšinou nebýva problém s vypožičaním od známych.

V prípade, že si chcete alebo musíte zaobstarať rozťahovák vlastný máte na výber z naozaj širokej ponuky rôznych veľkostí a materiálov.

Ako vybrať rozťahovák?

Výber Rozťahovák záleží samozrejme na vás, avšak existuje niekoľko faktorov, na ktoré by ste mali pri výbere dbať. Pri vyberaní by ste sa mali zaujímať predovšetkým o veľkosť. Ak je to totiž váš prvý rozťahovák, neodporúčame kupovať príliš veľký. Väčšinou je prvá rozťahovák úplne dostačujúce do veľkosti 3 mm. Postupne rozťahovaním uší je samozrejme možné ich nahradiť za väčšiu rozťahovák, tunely či plugy.

Myslieť by ste mali tiež na materiál roztahovák. Aj keď sú teraz veľmi obľúbené Roztahováky z FIMA, nie je to ten najvhodnejší materiál, pretože sa z neho môžu uvoľňovať škodlivé látky. Alternatívou môže byť samozrejme chirurgická oceľ, plast, drevo, kosť alebo rohovina. Súčasťou Rozťahovák sú dve malé gumičky, ktoré by ste nemali stratiť hlavne pri rozťahovaní uší, pretože drží piercing v uchu.

Ak si ako šperk, ktorý do ucha umiestnite, zvolíte rozťahovák, nemali by ste určite zabúdať na to, že tomuto šperku sa musíte venovať a je potrebné ich pravidelne umývať a strážiť si hygienu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.